Estap Kurumsal - Estap Hakkında
ESTAP HAKKINDA
Kurumsal  »  Estap Hakkında
estap-logo

1989 yılında kurulan Estap, Türkiye’nin 19” Rack kabinetler ve aksesuarları, Telekom saha kabinetleri (dahili / harici ortam), Server ve Data Center Kabinetleri ve IT sektörüne yönelik geniş bir ürün çeşitliliğine sahip sektörün önde gelen firmalarındandır.

10 Nisan 2008’de Legrand Grup bünyesine katılmıştır. 

Üretimin her aşamasında, her iş istasyonunda ve her montaj hattında, en yüksek işleme kalitesine sahip teknolojiyi kullanan Estap’ta, hassasiyetin ve kalitenin en yüksek olarak sağlandığı CNC ve Robot teknolojisi, yalın üretim ve Kaizen gibi teknikler ile kullanılmaktadır. Boya ve yüzey işlem tesisleri tam otomatik ve en üst düzeyde işleme kalitesine sahiptir. Estap ürünleri ve servisi DIN EN ISO 9001:2008 kalite güvence sistemi kapsamındadır. Global markası; TSE, GOST, CE, UL, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi ve 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemleri belgeleriyle ve binlerce kabinet üretimiyle bulunduğu coğrafyanın en büyük üreticilerindendir.

ESTAP A.Ş 2009 yılında ürün kalitesinin Türkiye’de TSE tarafından onaylandığı kabinet sektöründeki ilk firma oldu.

Yüksek üretim kalitesine sahiptir.

Çalışanları, taşeronları ve tedarikçileri ile birlikte 1000’e yakın insan direkt ya da dolaylı olarak Estap A.Ş standartları, vizyonu ve misyonu ile üretime katkıda bulunmaktadır.

Üretimin her aşamasında ERP/MRP uygulamaları kullanılmakta, üretimde tam bir izlenebilirlik sağlanmaktadır. Üretimin her aşamasında sürekli iyileştirme programları uygulanmaktadır. Estap A.Ş her yıl yurtiçi ve yurtdışı müşteri sayısını %40 oranında arttırmaktadır.

Estap A.Ş, Türkiye pazarının %70 pazar payına sahiptir.

Estap A.Ş, 2002’den 2008’e, 20 kat büyümüştür.

Estap, üretiminin büyük bir bölümünü 65 ülkeden fazla ülkeye ülkeye ihraç etmektedir. Estap A.Ş 2012 yılı ilk 1000 ihracatçı listesinde 825. sırada olup, Legrand Grup sinerjisi sayesinde ihracatını ve Türkiye’deki istihdamını arttırarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Inform ve Estap, 2015 yılında güçlerini Datakom sektörüne tam ve kapsamlı çözümler sunmak için birleştirmiştir.


MİSYONUMUZ

Estap olarak tüm dünyada müşterilerimize; servis ve ürün kalitemiz, zengin ürün çeşitliliğimiz, know-how ve güvene dayalı uzun vadeli iş ortaklıklarımızla katma değerli çözümler sunuyoruz. Sunduğumuz bu çözümler sayesinde akla gelen ilk markalar arasında yer alarak, stratejik hedeflerimiz arasında yer alan ülkelerde pazar liderliği konumumuzu sürdürüyoruz.

VİZYONUMUZ

"Müşterilerimiz tarafından en iyi iş ortağı olarak tanınmak"

Estap müşterileri ve partnerleri tarafından en iyi iş ortağı olarak tanınmak amacı ile çalışmalarını gerçekleştirir. Bu vizyon çerçevesinde, Estap, profesyonelliğin gerektirdiği yaklaşımla, müşteri odaklı satış departmanı, çözüm odaklı AR-GE departmanı, toplam kalite anlayışıyla çalışan üretim birimleri ve bütün bunları destekleyen back ofis çalışanları ile ihtiyaç duyulan en iyi servisi ve ürünü en hızlı, en doğru ve en kaliteli şekilde müşterilerine ve partnerlerine ulaştırmayı kendisine görev edinir. Bu görevi yerine getirmek için herzaman pazarın, müşterilerinin ve partnerlerinin yanında ve onları dinleyen bir tedarikçi olarak yer alır.